Agenda si Palmares 2013

Rezultate recente

18 august 2013 – Geiger MTB Challenge, Sibiu

  • Locul 3 – Miron Elisei @ Elite (50 km)

11 august 2013 – Cupa Crater XCO / XCOradea Series #3, Oradea

  • Locul 4 – Marius Petrache  @ Elite
  • Locul 5 -  Miron Elisei @ Elite
  • Locul 8 – Vlad Sabau @ Elite
  • Locul -1 – Vlad Pacurar – locul 1 @ Copii 10-14 ani
  • Locul 3 – Andrei Ciobanu – @  Copii 10-14 ani
  • Locul 3 – Dan Crisan @ Juniori 15-18 ani
  • Locul 3 – Nicolae Andreica @ Master 30-39 ani
  • Suzanne Hilbert 2 – @ Senioare 19 +

 

21 iulie 2013 – UCI CN – Campionatele Nationale de XCO, Paltinis SB

  • Locul – 1 – Dezso Melinda @ Amatori Feminin 19-29 ani
  • Locul-  4 – Hilbert Suzanne @ Amatori Feminin 19-29 ani
  • Locul 4 – Dan Crsian @ Amatori Masculin 14-16 ani
  • Locul 4 – Elisei Miron @ Elite
  • Locul 8 – Vlad Sabau @ Elite

 

7 iulie 2013 Surmont MTB Challenge, Azuga

  • Locul 3 – Elisei Miron @ Elite Men

 

7 iulie 2013 –  Duna Maraton, Visegrad- Ungaria

  • Locul – Istvan Etele Demeter @ Masculin Master 30-39 ani
  • Locul – Kuppan Attila @ Masculin Master 30-39 ani

 

6 iulie 2013 – MTB Maraton Baia Mare, Izvoare

  • Locul 1 – Dan Crisan @ 14-17 ani dist. 30 km
  • Locul 2 – Dezso Melinda @ 18-29 ani dist. 30 km
  • Locul 3 – Vlad Sabau @ 18-29 ani dist. 50 km
  • Locul 4 – Ciobanu Andrei @ categoria 14-18 ani dist 30 km

 

29 iunie 2013 – Maraton Moneasa, Arad

  • Locul 1 – Elisei Miron @ Elite Maraton 65 km
  • Locul 3 – Nicolae Andreica @ Maraton 65 km Masculin
  • Locul 5- Dezso Melinda @ Hobby Feminin
  • Locul 6 – Pacurar Vlad @ Hobby 14-17
  • Locul 11 – Ciobanu Andrei @ Hobby 14-17

 

23 iunie 2013 – Brasov XCM, Brasov

  • Locul 3 – Elisei Miron @ Elite, traseul lung
  • Locul 4 – Vlad Sabau @ Elite, traseul scurt
  • Locul 17 – Codrea Arpad @ Masculin 19-29 de ani

 

2 iunie 2013 – XCOradea Series #2, Oradea

  • Locul 1 – Elisei Miron @ Elite Men
  • Locul 3 – Vlad Sabau @ Elite Men
  • Locul 3 – Nicolae Andreica @ Amatori 30-39 de ani
  • Locul 3 – Ciobanu Andrei @ Juniori

 

26 mai 2013 – UCI CDM – Cupa Mondiala #2, CZE

  • Locul 101 – Elisei Miron @ Elite Men
  • Locul  104  – Vlad Sabau @ Elite Men

 

26 mai 2013 – Road Grand Prix

  • Locul 2 – Hilbert Suzanne @ Fete 19+
  • Locul 3 – Dezso Melinda @ Fete 19+
  • Locul 2 – Ciobanu Andrei @ Copii 12-14 ani

 

25 mai 2013 – Etapa de Noapte, Cluj-Napoca

  • Locul 2 – Nicolae Andreica @ Masculin Experti
  • Locul 4 – Muresan Marius @ Masculin Experti
  • Locul 1 – Hilbert Suzanne @ Feminin Experti
  • Locul 1 – Dezso Melinda @ Feminin Avansati
  • Locul 2 – Fogarassy Botond @ Masculin Incepatori
  • Locul 1 – Iustin Stanciu @ Ciclocross & Cursiere Open
  • Locul 2 – Dan Boldi @ Ciclocross & Cursiere Open
  • Locul 9 – Seliceanu Marcel @ Ciclocross & Cursiere Open

 

19 mai 2013 – Michelin Maraton, Zalau

  • Locul 3 – Elisei Miron @ Elite Masculin Open
  • Locul 1- Vlad Sabau @ Race M 19-29
  • Locul 2- Istvan Etele Demeter @ Race M 30-39
  • Locul 3- Seliceanu Marcel @ Race M 14-18
  • Locul 4- Langviser Zsolt @ Race M 30-39
  • Locul 6- Stupariu Filip Tudor @ Race M 14-18

 

12 mai 2013 – Liman Bike Race, Valea lui Liman

  • Locul 2 – Istvan Etele Demeter @ M 18-35 ( 35 km )
  • Locul – Dan Boldi
  • Locul 9 – Vezentan Laurentiu @ M35+ ( 30 km )

 

12 mai 2013 – Prima Evadare, Bucuresti

  • Locul 11 – Elisei Miron @ Elite (12 overall)
  • Locul 74- Ciprian Ionut Nedea @ M 30-39

 

4 mai 2013 – Cupa Garage Racing XCO, Baia Sprie

  • Locul 4 – Elisei Miron @ M 19-35
  • Locul 8 – Boldi Dan @ M 19-35
  • Locul 13 – Nedea Ciprian Ionut @ M 19-35
  • Locul 14 – Kuppan Attila @ M 19-35
  • Locul 22 – Kerekes Endre Tibor @ M 19-35

 

28 aprilie 2013 – Maratonul Fagetului, Cluj-Napoca 

  • Locul 6 – Elisei Miron @ Elite – 70 km (+overall)
  • Locul 1 – Vlad Sabau @ M 19-29 – 30 km (2 overall)
  • Locul 3 – Istvan Etele Demeter @ M 30-39 ( 30 km )
  • Locul 4 – Dezso Melinda @ F 18-29 ( 30 km )
  • Locul 6 – Dan Boldi @ M 18-29 (70 km)
  • Locul 7 – Iustin Stanciu @ M 18-29 ( 70 km )
  • Locul 8 – Hilbert Suzanne @ F 18-29 ( 30 km )
  • Locul 10 – Nedea Ciprian Ionut @ M 30-39 ( 70 km )
  • Locul 19 – Muresan Marius @ M 30-39 ( 70 km )
  • Locul 11 – Stupariu Filip Tudor @ M 14-17 ( 30km )
  • Locul 16 – Kuppan Attila @ M 18-29 ( 30 km )
  • Locul 41 – Fogarassy Botond @ M 18-29 ( 30 km )

 

20 aprilie 2013 – ProBikers Bike Maraton, Oradea 

  • Locul 1 – Elisei Miron @ M30-39 – 74 km (+overall)
  • Locul 1 – Vlad Sabau @ M19-29 – 32 km (3 overall)
  • Locul 3 – Dan Boldi @ M19-29 – 74 km
  • Locul 3 – Deszo Melinda @ F19-29 – 32 km
  • Locul 4 – Suzanne Hilbert @ F19-29 – 32 km
  • Locul 4 – Istvan Etele Demeter @ M19-29 – 32 km
  • Locul 6 – Kuppan Attila @ M19-29 – 32 km
  • Locul 12 – Endre Tibor @ M19-29 – 32 km

 

30 martie 2013 – XCOradea Series #1, Oradea 

  • Locul 1 – Elisei Miron @ Elite
  • Locul 3 – Dan Boldi @ Elite
  • Locul 1 – Laurentiu Vezentan @ Masculin 40+
  • Locul 2 – Ciobanu Andrei @ Copii

 

24 martie 2013 – Clujul Pedaleaza #1, Cluj-Napoca 

  • Locul 2 – Elisei Miron @ Experti UCI
  • Locul 1 – Iustin Stanciu @ Masculin Avansati
  • Locul 1 – Suzanne Hilbert @ Feminin Avansati

Competitii viitoare:

  • 8 septembrie 2013 – Clujul Pedaleaza #3, Cluj-Napoca
  • 15 septembrie 2013 – UCI C2 – Balkan Bike Cup, BUL
  • 22 septembrie 2013 – UCI CN – Campionatele Nationale de XCM, Gilau CJ
  • 19 octombrie 2013 – Clujul Pedaleaza #4, Cluj-Napoca